Monika Okrągły

Materiały z Internetu - klasa II

Polecam w ramach pracy dodatkowej korzystanie z edukacyjnych stron internetowych, np.:

1) www.szaloneliczby.pl - ćwiczenia do pracy z komputerem, należy wybrać zadania dla klasy I i korzystać z działów: Poznajemy liczby, Świat wokół nas oraz Dodawanie i odejmowanie.

2) www.bystredziecko.pl - to ćwiczenia kaligraficzne oraz matematyczne, do samodzielnego wydrukowania i uzupełniania dla chętnych w domu, ćwiczenia wybieramy z zakładki: Materiały edukacyjne, która znajduje się z prawej strony, klikając na wybrany element, np.: grafomotoryka, nauka pisania, matematyka czy nauka zegara (tych kart pracy jest bardzo dużo, należy je przejrzeć, a następnie wybrać dostosowując ich poziom do potrzeb i możliwości dzieci, najbezpieczniej będzie zacząć od tych łatwiejszych, które będą utrwalały już nabyte przez dzieci wiadomości i umiejętności w zakresie pisania, liczenia oraz umiejętności praktycznych).

3) www.dyktanda.net dla dzieci, które już biegle czytają- znajdziecie tu zasady pisowni do utrwalania, testy i zagadki ortograficzne.

4) thatquiz.org.pl - ćwiczenia i zadania doskonalące różne umiejetności matematyczne.

Polecam też serwis: zdalne lekcje gov.pl - proszę korzystać z zamieszczonych tam materiałów (e - podręczników, filmów i materiałów dodatkowych.

W razie pytań czy trudności, proszę o kontakt.