Anna Wasilewska

OGŁOSZENIE: MUSIAŁAM ZAŁOŻYĆ NOWEGO MAILA: annawasilewska35@wp.pl, PROSZĘ PISAĆ DO MNIE MAILE, BYM MOGŁA ODBUDOWAĆ KONTAKTY.

Drodzy uczniowie Klasy VI B!

5 czerwca 2020 r.

Temat: My favourite holidays. Wypowiedzi pisemne uczniów.

Kochani wakacje zbliżają się wielkimi krokami, proszę opiszcie w języku angielskim swoje ulubione wakcje. Pamiętajcie: jeśli chcecie opisać minione wakacje piszecie w czasie Past Simple, Past Continuous. Jeśli opisujecie wakacje, które zamierzacie przeżyć i wykonaliście przygotowania, używacie " be going to". Zachęcam do wykonania tego zadania szczególnie tych uczniów, którym zależy na lepszej ocenie końcoworocznej. Możecie również wzbogacić swoją wypowiedz pisemną , kolorową ilustracją lub plakatem. Pamiętajcie to musi być estetyczne. Pozdrawiam Was cieplutko.

29 maja 2020 r.

Temat: Children's day. Prezentacja w języku angielskim.

Oto link do prezentacji dot. Dnia Dziecka. Proszę ją obejrzeć i odpowiedzieć na pytanie: "Jakie gry zaproponowano na Dzień Dziecka?" Wypiszcie propozycje po angielsku.

Kochani, Happy Children's Day!

22 maja 2020 r.

Temat: Czytanie ze zrozumieniem.

15 maja 2020 r.

Temat: Mother's Day wishes.

Kochani ogłaszam "konkurs " na najpiękniejsze życzenia w  j. angielskim z okazji Dnia Matki. Życzenia wymyślone samodzielnie, bez błędów, estetycznie napisane na kartce  z okazji święta ( prace palstyczne, technika wykonania dowolna), odsyłamy na maila. Nagroda: celujący ( za aktywność), komu zależy na dobrej ocenie, niech pracuje.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego weekendu.

8 maja 2020 r.

Temat: Zdrowie - dialogi.

Dziś popracujemy na materiale "rzeczywistym". Prosze obejrzeć filmik- wizyta u doktora. NIc nie rozumiecie? Nie szkodzi. Proszę obejrzeć jeszcze raz, tym razem z captions, czyli z zapisem. Zatrzymujcie za każdym razem nagranie, tam, gdzie czegoś nie rozumiecie, róbcie notatki ze słówek lub całych zdań. Po krótkim czasie zobaczycie efekty swojej pracy.

Chętni, praca na ocenę 6. Nagrajcie filmik i wyślijcie go na mojego messengera z nagraniem podobnego dialogu w j. angielskim.

Link do filmiku:

Powodzenia! Czekam na Wasze nagrania!

24 kwietnia 2020 r.

Temat: " Humans of the sea!"- praca z tekstem.

Na dzisiejszych zajęciach opracujemy techniki czytania ze zrozumieniem. Zacznijmy od podręcznika, str 88, znajduje się tam tekst, który opowiada o pewnych zwierzętach, które uchodzą za bardzo inteligentne. Jakie to zwierzęta?

Następnym krokiem będzie zapoznanie się ze strategiami dot. dobrego czytania- biała ramka. Co proponują te strategie? Która z nich jest najbardziej pomocna?

Wykonajmy zatem ćwiczenie nr 2, 3, p. 88 - book. Proszę wypisać nowe słówka i wyrażenia do zeszytu.

Prześlijcie odpowiedzi w formie zdjęć lub plików tektowych.

17 kwietnia 2020 r.

Temat: In a clothes shop. Utrwalanie reagowania językowego.

Pracę zaczniemy od wykonania zadania nr 1, p. 79, book. Jest to słuchanie dotyczące zachowania w sklepie. Proszę zwrócić uwagę na wymowę, intonację, pytania i zwroty, które są niezbędne do przeprowadzenia tej rozmowy. Jakiego koloru jest bluzka?

Steps_Plus_VI_CD2_T35.mp3

Następnie utrwalamy dialog, wykonujemy ćwiczenia nr 2, 3, 4.

Kolejne słuchanie polega na zareagowaniu: prawda, fałsz.

Steps_Plus_VI_CD2_T36.mp3

Kolejnym etapem naszej pracy jest przestudiowanie zadania nr 6 i tabelki, proszę ją przepisać. Następnie należy zmienić niebieskie słowa w dialogu i odegrać dialog ( ex. 1 ) z wykorzystaniem nowych słów z tabelki z ćw. nr 6.

Have a great weekend!

3 kwietnia 2020 r.

Temat: Omówienie symboli Anglii. Swobodne wypowiedzi pisemne uczniów. Prace plastyczne.

Cieszę się, że tak ładnie podeszliście do filmiku, który został zamieszczony na classroomie. Opisywaliście w języku angielskim zauważone symbole. Proszę, aby wszyscy przesłali mi wypowiedzi dotyczące symboli. Wykonamy dziś wspólnie prace plastyczne, które pózniej pojawią się w galerii, na mojej zakładce. Proszę zatem wykonać pracę plastyczną ( technika dowolna ) dotycząca symboli Anglii. Można je namalować, wydrukować, pokolorować i przykleić na kartkę papieru np A4. Proponuję również podpisanie każdego z symboli ( jednym lub dwoma wyrazami w języku angielskim). Liczę na Waszą kreatywność. Czas wykonania - przyszły wtorek, 7 kwietnia.